Nenechte se skolit chřipkou

Cleaning Preparing For Baby By Cleaning Up After Your Dog

Opět je to tu. Čas prázdnin, na který se celý rok těšíme a kdy se často vydáváme do ciziny nebo na návštěvu přátel. Protože v tomto období přicházíme do styku s mnoha lidmi, je potřeba se chránit před viry a nemocemi. Detoll ochrání vás i celou vaší rodinu a vy si budete moci užít prázdniny zcela bez obav a naplno.

Co je to chřipka?

Influenza, neboli chřipka je akutní infekční onemocnění dýchacího systému, které se šíří kapénkovou cestou. Jedná se o vir a infikovaný člověk jej může přenášet na druhé až po dobu 10 dnů. Nejtypičtějšími způsoby přenosu infikovaných kapének je kašlání, kýchání nebo dokonce i samotné mluvení.

Virus chřipky je velice nakažlivý a lehce šiřitelný mezi lidmi. Je to smutné, ale tyto chřipkové viry mezi námi často pravidelně cirkulují po celý rok. Ať už se během prázdnin chráníte proti nemocem, tak vždy určité riziko zůstane a to zejména, pokud se pohybujete mezi velkým množstvím lidí.

Typické symptomy chřipky:

  • kašel
  • škrábání v krku
  • únava svalů, bolest hlavy
  • ucpaný noc, rýma

I když je chřipka také často spojená se zvýšenou teplotou, tak pro mnoho lidí je to pouze otázka týdne, dvou, aby se uzdravili. Jsou bohužel ale také tací, kteří se chřipkou zápasí daleko déle. Takovými jsou nejčastěji malé děti nebo staří lidé.

Každý se s chřipkou vyrovnává odlišně, ale je potřeba tento vir nepodceňovat, protože by se to nemuselo vyplatit. Pokud zabrousíme trochu do historie (španělská chřipka, ptačí chřipka, prasečí chřipka, …), tak chřipka má na svém kontě několik desítek miliónů úmrtí a proto se snažte vždy chřipce předcházet.

421 COLD AND FLU

Nemoci

Průvodce běžnými onemocněními jako nachlazení a chřipka ale také střevní problémy. Řekneme vám, co způsobuje běžné obtíže, jak se jim vyhnout a mýty kolem nich.

Nahoru na stránku