Přeskočit na hlavní obsah
noneČištění stolu

Tipy pro čistotu a úklid ve vaší koupelně

Poznejte ohniska mikrobů ve vaší koupelně

Jsou toaletní mísy ohniskem mikrobů? Všichni víme, že toaletní mísy obsahují bakterie a jiné choroboplodné zárodky. Toalety čistíme speciálními čisticími prostředky na ně určené, abychom odstranili skvrny a vodní kámen, ale tyto představují malou hrozbu pro naše zdraví. Bát bychom se měli bakterií, protože je pravděpodobnější, že se rozšíří do dalších oblastí v koupelně. A klíčový přenašeč těchto bakterií? Naše ruce a vše, čeho se dotknou ...

Pro správnou hygienu koupelny věnujte zvláštní pozornost ohniskům mikrobů:

3 Nejčastější ohniska mikrobů v koupelně

1. Povrchy, se kterými přicházejí do kontaktu naše ruce

Povrchy, kterých se často dotýkáme, jako jsou splachovací tlačítka, toaletní sedátka, umyvadlové baterie, kliky dveří a odpadkové koše, se mohou během běžného používání koupelny kontaminovat. Správná hygiena je ještě důležitější, pokud máte malé děťátko, které právě objevuje kouzlo v opakovaném otevírání kohoutku a v splachování toalety. Pravidelně všechny tyto povrchy čistěte, abyste odstranili mastnotu, špínu a nečistoty Dezinfikujte také často dotýkané povrchy pomocí antibakteriálního čisticího prostředku, jako jsou spreje Dettol*, které účinně čistí a dezinfikují bez zanechání agresivních chemických reziduí na površích.

none

2. Utěrky a houbičky

Čistící houbičky a utěrky mohou obsahovat mikroby, pokud zůstanou vlhké. Pravidelně dekontaminujte znovu použitelné utěrky a houbičky jejich samostatným praním v pračce při programu vyšším než 60 ° C.

3. Předměty osobní hygieny

Předměty osobní hygieny, jako jsou zubní kartáčky a kartáče na nehty, mohou být kontaminovány a následně zdrojem mikrobů. Tyto předměty uchovávejte na místech, na kterých jich bakterie nemůžou postříkat, a po použití je důkladně opláchněte pod tekoucí vodou a rychle osušte.

Nezapomeňte si umýt ruce

Další informace o tom, jak zastavit šíření mikrobů ve zbytku vaší domácnosti, najdete na naší stránce s tipy zde.

*Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

NAŠE ZNALOSTI