Breadcrumbs

Zdravé a hygienické krmení

Praktický průvodce hygienou krmení, aby vaše dítě zůstalo zdravé

Jak každý rodič ví, dobrá výživa je naprosto zásadní pro fyzický a kognitivní vývoj dětí. Zdravé krmení pro miminka a batolata je víc než jídlo, které láskyplně poskytujete, a několik základních hygienických tipů vám může pomoci, aby vaše dítě dostalo nejvíce ze zdravé výživy, kterou poskytujete.

Imunitní systém vašeho miminka se teprve vyvíjí a je velmi náchylné k chybám, vůči kterým si starší děti vybudovaly přirozenou odolnost.

Chcete-li zachovat časy krmení zdravé, máme několik tipů, které vám pomohou, a přestože nemůžeme slíbit, že se doba krmení vašeho dítěte zjednodušší, můžeme ho učinit zdravým.

  1. Umyjte jim ruce, je to skvělý zvyk, a my všichni bychom si měli umýt ruce, než se jdeme jíst, aby nedocházelo k břišním onemocněním a problémům.
  2. Je-li vaše dítě krmeno z lahve, pak je to opravdu důležité, aby bylo zajištěno, že jejich lahve jsou sterilizované a musíte tak činit až do jejich 12 měsíců. Láhve musí být čisté a odmaštěné, pak můžete sterilizovat pomocí sterilizační tekutiny nebo použít mikrovlnný parník, pokud ho máte. Pokud používáte kojenecké mléko je velmi důležité, aby voda, kterou používáte, byla pro láhev zcela bezpečná, bez nečistot a musí být důkladně předem převařená, to zbaví vodu všech bakterií.
  3. Jakmile je vaše dítě zvyklé na pevnou stravu, pak je to opravdu důležité, aby bylo zajištěno, že jídlo, které poskytujete, bylo důkladně vařené a připravené v hygienickém prostředí.

Tři tipy, jak zlepšit hygienu potravin jsou:

  1. Ujistěte se, že si umyjete ruce před přípravou veškerého jídla, takže nechtěně nekontaminujete žádné potraviny případnými bakteriemi, které můžete mít na ruce.
  2. Ujistěte se, že povrchy, na kterých se připravuje jídlo jsou hygienicky čisté.
  3. Použijte čistý hadřík nebo houbu; utěrky je mohou skrývat škodlivé bakterie, takže je každý den buď namočte do dezinfekčního prostředku nebo perte na více než 60 ° C, to ničí bakterie. Pokud váš hadřík nebo houbička nejsou hygienicky čisté, mohli byste přenést tisíce bakterií z povrchu!

Vysoká židle je klíčová, když jsou děti malé. Jako každý rodič malého dítěte ví, že při krmení jídlo často padá všude, a tak udržujte vysoké židle hygienicky čisté, což je důležité pro zajištění zdravého krmení pro vaše děťátko. Ujistěte se, že po každém použití odstraníte veškeré stopy potravin a důkladně ji vyčistíte.