Breadcrumbs

Jak si mýt ruce

Dobrá technika mytí rukou pro celou rodinu

Kdy jste naposledy přemýšelli o tom, jak si myjete ruce? Děláte to celý život - ale myjete si ruce správně?

Věděli jste, že pro důkladné umytí rukou, je třeba třít si ruce mýdlem a čistou tekoucí vodou po dobu nejméně 20 sekund nebo odhadem čas k zazpívání "Happy Birthday" dvakrát, abyste si je pořádně umyli? Možná nebudete chtít zpívat nahlas, ale je to šikovné připomenutí pro to, udělat si čas, který potřebujete k umytí rukou.

Dobrá hygiena rukou může výrazně snížit šíření škodlivých bakterií a dalších choroboplodných zárodků, které mohou vést k průjmu, zvracení a jiným škodlivým infekcím. Postupujte podle těchto 8 kroků pro perfektní techniku mytí rukou.

Dobrá technika mytí rukou

  1. Namočte si ruce pod teplou, čistou tekoucí vodou
  2. Aplikujte malé množství mýdla
  3. Třete dlaně o sebe (mimo proud vody)
  4. Prostřete prsty a mezery mezi nimi
  5. Protřete nehty proti dlaním
  6. Protřete vnější stranu dlaní
  7. Opláchněte čistou tekoucí vodou
  8. Osušte ruce čistým ručníkem nebo papírovým ručníkem

S tolika věcmi, které se dějí kolem nás je snadné zapomenout na mytí rukou. Zkuste si z toho udělat rutinu a z ní se stane návyk. Nechte si poznámku, anebo si nakreslete něco na ruku, nastavte si upomínku na telefonu, nebo si napište tento seznam, dokud si ho nezapamatujete:

Hygiena rukou za pochodu

Samozřejmě že s sebou nenosíte mýdlo a vodu, když jste venku. Ale to není omluva pro špatnou hygienu. Můžete použít dezinfekci na bázi alkoholu jako je Dettol antibakteriální gel na ruce, který zlikviduje 99% bakterií.

Aplikujte množství o velikosti kávové lžičky do dlaně a vmasírujte do obou rukou, dokud se úplně nevsákne.

To je obzvláště účinné před jídlem a pokud navštěvujete rušná místa jako obchody, parky a MHD. Ale mějte na paměti, že byste si stejně měli umýt ruce, pokud jsou viditelně špinavé. Na použití dezinfekce rukou u dětí by mělo být pod dohledem dospělé osoby.