Breadcrumbs

Jak zůstat zdravý i během chřipkové sezóny

Nepodceňovat prevenci proti chřipce se vyplatí a to za jakýkoliv okolností. Nemocný člověk může například pouhým kýchnutím nakazit lidi v okolí až 6 metrů kolem sebe. Proto jsme pro vás připravili pět tipů jak chřipce a nachlazení předcházet a zůstat zdravý.

  • Protichřipková vakcína

Není snazší ochrana než použití vakcíny proti chřipce. Není to vždy úplně stoprocentní, ale s velikou pravděpodobností vás nezasáhne jeden z (3-4) chřipkových virů.

  • Pravidelné a důkladné mytí rukou

Myjte si ruce poctivě a důkladně. Spousta lidí si myje ruce pouze po návštěvě WC, ale to je špatně. Mytí rukou je velice důležité. Vhodné je používat antibakteriální mýdlo Dettol®, které zničí až 99,9% bakterií*.

  • Pokud jste nemocní, zůstávejte doma

Chcete-li být zdraví, tak se vyhýbejte blízkému kontaktu s těmi, kteří jsou nemocní. Pokud i Vás virus chřipky zasáhne, tak jej v klidu doma poctivě vyležte. Nejhorší je přechozená chřipka a ještě k tomu nakazíte ostatní kolegy v práci nebo ve škole.

  • Nedotýkejte se zbytečně očí, úst nebo nosu

Chřipkové viry jsou přenosné i dotekem, proto opravdu dbejte na čisté ruce. Například taková cesta městkou hromadnou dopravou je pro přenos ideální. Držíte-li se tyče, tak se snažte omezit sahání na obličej. Nedejte tak bakteriím šanci.

  • Správné životní návyky

Během chřipkové sezóny i mimo ní je opravdu potřebné udržovat zdravé životní návyky. Pravidelný pohyb, dostatek spánku, tekutin i potravin. Dbejte na hygienu a čistotu doma i v zaměstnání.

 

Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

*testované bakterie: Salmonela, MRSA a E-coli