Breadcrumbs

Čistící tipy pro zaneprázdněné maminky

Umět udržet čisté prostředí v domácnosti je zejména s malým dítětem dost náročné. Dettol vám tento úkol ovšem dosti ulehčí a vy se budete moci daleko více zaměřit na své blízké a rodinu. Níže máme tři základní typy pro správnou čistotu domácnosti, bez které se neobejde žádná správná maminka.

1. V první řadě si vytvořte pracovní plán. Poté, co si přinesete vašeho novorozence domů, na chaos už nebude prostor. Snažte se maximálně využít čas, když vaše miminko spí nebo je například s manželem na procházce venku. Ideální čas se asi nejčastěji najde během víkendu, ale pamatujte, že stejně něco málo budete muset dělat i průběžně.

2. Když už máte plán připravený, doporučujeme také správnou organizaci. Na vše prostě sama stačit nemůžete, a proto klidně zaúkolujte i někoho z rodiny. Velkým pomocníkem pro čistotu nejrůznějších povrchů vám budou Dettol čisticí přípravky na povrchy (sprej nebo ubrousky). Působí antibakteriálně, a proto jim můžete plně důvěřovat.

Pokud například použijete Dettol antibakteriální sprej na povrchy, stačí jej nastříkat na povrch a nechat chvíli působit. Zatím můžete dělat jinou práci a po deseti minutách stačí jen sprej setřít a máte dokonalou čistotu. Skvěle působí v kuchyni, ale i na další povrchy, kde připravujete pokrmy anebo stolujete.

3. Domácí úklid klidně spojte se zábavou. Pokud už máte trošku větší děti, určitě vám rády pomohou. Může se například jednat o věšení prádla, vysávání, utírání prachu atd. Není potřeba se vždy ztahat do úmoru, když vás je na to více. Pro děti je to i výchovné a aspoň je naučíte trochu řádu a čistotě.

 

Věříme tomu, že pokud budete mít krásný a čistý domov, bude se vám lépe bydlet a užijete si spoustu legrace. Dobře víme, že všechno není úplná idylka, ale min. pokud se jedná o hygienickou čistotu, Dettol vám perfektně pomůže.

Ze začátku je to složité, ale vydržte a věříme, že váš úklidový plán bude klapat a všichni doma budou spokojeni. Jde přeci o vaše zdraví a bezpečnost. Pečujte o svoji rodinu pečlivě a hlavně o vaše děti.

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.