Breadcrumbs

Dejte si pozor na viry a bakterie ve škole

Udržet své děti zdravé je velice těžký úkol. I ve škole na ně číhá spousta choroboplodných zárodků, virů a bakterií. Kontaktu dětem mezi sebou nejde jen tak zamezit, a proto se pojďme blíže podívat na 5 nejtypičtějších míst ve škole, která jsou riziková.

1. Toalety

Toalety jsou samozřejmě plné bakterií a virů a platí to i ve škole, kde se o čistotu starají paní uklízečky. Ovšem hlavní riziko na školních toaletách jsou kohoutky u umyvadla a kliky od dveří. Děti občas zapomínají na mytí rukou po použití toalety a to je zásadní problém.

2. Jídelní tácy/podnosy

Tácy v jídelnách jsou v plném provozu a v kontaktu s rukami. Tím je i zřejmé hygienické riziko a přenos různých virů a bakterií. Proto dbejte i na čistotu rukou těsně před jídlem.

3. Desky lavic a stolů

Děti v lavicích tráví většinu času ve škole. Proto jsou na povrchu stolů nejrůznější viry od kašlání, kýchání a v neposlední řadě i rukou samotných. 

4. Třídní pomůcky

V každé učebně děti mezi s sebou sdílí různé školní pomůcky a hračky. Může se jednat například o ořezávátko, počítadla, křídu na tabuli, fixy a mnoho dalšího. Děti mohou mít na rukou mnoho choroboplodných zárodků, které se přenášejí dotykem i na sdílené pomůcky.

5. Pítko s vodou

V mnoha školách jsou volně přístupná pítka pro osvěžení. Bohužel dětí se dost často přímo ústy dotýkají samotného pítka, které nebývá tak často dezinfikováno, jak by mělo být. Proto učte své děti, ať k pítku přiblíží pouze pusu, ale ať se ho nedotýkají.

Aby mělo vaše dítě vždy čisté ruce se vám asi nepodaří, doporučujeme ale alespoň pravidelně používat hygienické prostředky, jako jsou například tekutá mýdla Dettol.

 

Nejlepší praktiky pro učitele:

Dobrou vychytávkou do školy jsou Dettol antibakteriální ubrousky na povrchy. Jejich spolehlivost je ověřená a vy budete moci být alespoň o trochu klidnější.  

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.