Breadcrumbs

Tipy pro učitele, jak mít čistotu ve třídě

Jako správný učitel určitě chcete mít dobré studenty, ale i čistotu a pořádek ve třídě. Níže pro vás máme pár tipů a rad, jak si poradit s bakteriemi a viry.

1. Čistota a dezinfekce je základ

Na konci každého vyučovacího dne dezinfikujte školní pomůcky, které děti používaly během výuky. Jedná se například o monitory, klávesnice, fixy na tabuli atd. Vhodným prostředkem jsou buď Dettol antibakteriální ubrousky na povrchy anebo antibakteriální sprej na povrchy.

2. Příprava třídy pro paní uklízečku

Když třídu odpoledne opouštíte, měla by být alespoň v relativním pořádku, aby pro paní uklízečku nebyl problém celou třídu uklidit a vyčistit. Jedná se o těžko dostupná místa pod umyvadlem, za topením a jiné.

3. Mytí rukou u dětí

Ujistěte se a snažte se i učit děti, aby si poctivě myly ruce nejen po návštěvě toalety. Mýt ruce je vhodné i před svačinkou anebo dalšími aktivitami.

4. Umyvadlo ve třídě

Když už budete učit děti mýt si správně ruce, nezapomínejte ani na umyvadlo ve třídě. Hlavně aby tam vždy bylo i mýdlo. Ideální je používat Dettol tekuté mýdlo. Pro děti bude manipulace s ním snadná a mytí rukou je bude i bavit.

5. Nemocní studenti

Buďte pozorní a sledujte i zdravotní stav vašich žáků. Pokud u někoho budete mít pocit, že je mu špatně nebo je nemocný, určitě ho pusťte domů. Je lepší, aby se léčil doma a neohrožoval nákazou své spolužáky.

Efektivně bojujte proti zárodkům nemocí a uvidíte, že to bude určitě správný krok vpřed. Dettol je sázkou na jistotu.

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.