Breadcrumbs

Tipy pro čistotu a úklid ve vaší koupelně

Úklid koupelny se jeví jako nikdy nekončící boj, ale opak může být pravdou. Připravili jsme pro vás pár rychlých, snadných, a hlavně užitečných tipů, na co si dát pozor.

 

Tip 1: Dezinfekční ubrousky

Pro rychlé a efektivní čistění v koupelně pro vás budou perfektním pomocníkem Dettol antibakteriální ubrousky na povrchy. Ubrousky jsou pouze na jedno použití, můžete s nimi mýt například umyvadlo, poličky, sedátko od záchodu, kliky od dveří aj. Dettol dokáže zničit až 99,9 % bakterií, a proto vždy mějte po ruce alespoň jedno balení těchto ubrousků. Tato rutina vám sice zabere pár minut, ale budete si moci být jisti, že dezinfekcí chráníte sebe i další členy rodiny.

 

Tip 2: Víko od toalety

Není to taková věda, ale dost se to opomíná. Řeč je o dávání víka od toalety při splachování dolů, protože při pouhém spláchnutí se vám do koupelny mohou dostat bakterie a choroboplodné zárodky (např. na váš kartáček). Záchodovou mísu byste měli důkladně čistit WC čističem alespoň jednou týdně.

 

Tip 3: Raději málo a často

Pravidelné čištění koupelny vám nakonec zabere daleko méně času, než jedno velké čištění za měsíc. Mějte pod umyvadlem vždy připravené stírací utěrky na jedno použití, se kterými můžete okamžitě utřít jakoukoliv nečistotu[1] – zubní pastu na umyvadle, kapičky vody na zrcadle atd. Není to žádná věda a věřte, že když nečistoty vyčistíte hned, půjdou dolů snadněji, než když špína zaschne.

 

Tip 4: Nezapomínejte na ručníky

Ručníky, koupelnové rohožky a sprchové závěsy jsou doslova živnou půdou pro bakterie a nečistoty. Proto dbejte na jejich důkladné čištění a perte je minimálně na 60 °C a více. Vždycky se snažte mít ručníky pověšené a nenechávejte je jen tak někde ležet.

 

Tip 5: Systematičnost

Rutina a přehled nad tím co a jak čistit není na škodu. Je zbytečné chaoticky pobíhat po koupelně, čistit jednu věc a pak hned další. Snažte se najít si v tom řád a uklízet systematicky a efektivně. Například čistění podlahy si nechejte až nakonec, abyste si po umyté podlaze nešlapali. Dalším skvělým tipem je používání Dettol antibakteriálních ubrousků na povrchy. Je to rychlé, snadné a efektivní.

Doufáme, že naše tipy a rady použijete a že vám ulehčí a zkrátí dobu čistění. Uvidíte, že se z toho stane taková malá rutina na kterou si zvyknete a hlavně se tak vyhnete mnohahodinovému čistění a mytí koupelny.

                                                                     

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.[1] http://www.webmd.com/a-to-z-guides/features/germs-in-bathroom#1