Přeskočit na hlavní obsah
noneDítě se psem

Vaši mazlíčci a vaše děti- jak udržet věci čisté

Jak chránit svůj domov před možnými riziky při výchově dítěte a domácího mazlíčka

Noví rodiče (nebo začínající rodiče) by měli vytvořit prostředí, kde budou jejich děti prosperovat. Někdy jsou v tomto prostředí i domácí mazlíčci - a je třeba mít na paměti pár věcí, když pečujete jak o své dítě, tak o svého mazlíčka.

Ne všichni domácí mazlíčci jsou ve vnitřních prostorech. Kočky a psi jsou rádi venku - je to místo, kde si hrají, žvýkají a vybíjejí energii. Je to jejich přiřozenost, a proto by se vaší prioritou měl stát boj proti možným mikrobům, které mohou mazlíčci přinést dovnitř.

Mohou se mikroby šířit z domácích zvířat?

Některé mikroby, které domácí zvířata přenášejí (včetně salmonely a stafylokoka), se mohou šířit i na člověka. V zájmu ochrany vašeho domácího mazlíčka byste měli zajistit, aby byl zaočkovaný, pravidelně ošetřovaný proti blechám a klíšťatům a aby jste s ním při známkách špatného zdraví navštívili veterináře. Ochrana vašeho domácího mazlíčka je stejně důležitá jako ochrana vašeho domova.

Tipy pro správnou hygienu

Udržovat svůj domov v čistotě může být obtížné - je však zásadně důležité chránit vašeho domácího mazlíčka i vaše miminko před mikroby. Zde je několik tipů, co se týče jídla, hraní a celkové hygieny.

Domácí mazlíčci a jídlo

  • Čištění prostoru, kde váš mazlíček jí je zásadně důležité, když je miminko poblíž. Domácí mazlíčci, kteří jedí suchá jídla, po sobě zanechávají drobky obsahující bakterie po celé podlaze. Váš neposeda se už motá kolem mazlíčka a tím vzniká potenciálně riskantní situace. Šíření mikrobů v této rizikové oblasti zastavíte pomocí antibakteriálního víceúčelového spreje Dettol Power&Fresh*.

Domácí mazlíčci a hraní

  • Pokud mají vaši mazlíčci žvýkací hračky nebo hračky, které se dostanou dovnitř z celodenního hraní venku, může si s nimi vaše dítě chtít hrát. Toto je další potenciálně nebezpečná situace, se kterou můžete bojovat zajištěním bezpečnosti svého dítěte. U tvrdých plastových nebo gumových hraček můžete použít antibakteriální víceúčelové čistící ubrousky Dettol*. Hračky otřete, důkladně je opláchněte a osušte, než jim dovolíte si s nimi znovu hrát.
  • Pokud jde o látkové hračky, můžete je prát ručně nebo v pračce pomocí antibakteriálního dezinfekčního prostředku na prádlo.
none

Domácí zvířata a hygiena

  • Umyjte si ruce po mazlení nebo hraní s domácími mazlíčky a při přípravě nebo podávání jídla. Povzbuďte své děti, aby učinily totéž, zejména před jídlem poté, co byly v kontaktu s domácími mazlíčky
  • Drápky svého mazlíčka udržujte zastřižené. Tím se snižuje riziko poškrábání. Psí tlapky a drápky koček mohou sbírat nečistoty a nechtěně je přenášet na vás nebo vaše děti.
  • Dejte svým mazlíčkům vlastní misky na krmení a ukládejte je a čistěte je odděleně od vašeho nádobí
  • Pravidelně čistěte a dezinfikujte misku na krmení vašeho domácího mazlíčka a misku důkladně opláchněte čistou horkou vodou. Nezapomeňte ji vysušit!
  • Vytvořte pro svého mazlíčka „omezené“ oblasti. Kuchyňská linka, nebo jakýkoli povrch, kde se potraviny připravují a servírují je dobrým výchozím bodem k zajištění minimalizace rizika šíření bakterií.
  • Pokud vy nebo vaše děti sdílíte postel s domácím mazlíčkem, použijte antibatkeriální prostředek na prádlo, abyste snížili riziko infekce.

Chcete-li vidět celou nabídku našich produktů k ochraně před potenciálními riziky při výchově dítěte a mazlíčka, klikněte sem.

* Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

NAŠE ZNALOSTI