Breadcrumbs

Nové miminko v domácnosti a rodinné návštěvy

Příchod nového miminka do domácnosti je vzrušující pro každého člena rodiny a o případné návštěvy, které se chtějí podívat na děťátko, nebudete mít nouze. Ovšem může to být i trochu skličující, zejména, pokud se jedná o období šestinedělí. Proto opravdu zvažte, kolik a zdali vůbec mít doma návštěvníky.

 

Seřaďte si to podstatné

I když se to snadněji řekne, než udělá, tak se snažte mít doma pořádek, a hlavně mít po ruce vše potřebné. Malé miminko vám nedá moc odpočinout, ale v tom je přeci ta krása.

Asi nebudete mít moc času na pečení, takže vám bohatě budou stačit balené sušenky a černý čaj. Po ruce mějte také Dettol antibakteriální ubrousky na povrchy, které si dokáží poradit s bakteriemi a viry. I takovou bavlněnou plínu mít po ruce je docela užitečné.

 

Zachovejte jednoduchost

Že najednou nebudete mít čas na úklid celé domácnosti je zcela samozřejmé. Pokud budete očekávat rodinnou návštěvu, tak všechny usaďte pouze do jedné místnosti ať se s úklidem tolik nenadřete. Ideálně se proto může jevit obývací pokoj. A nebojte se, hosty určitě nebude tolik zajímat váš pořádek, jako vaše miminko. Dezinfekční hadříček můžete mít taktéž po ruce, pokud byste potřebovala něco rychle utřít a zbavit bakterií.

 

Osobní hygiena

Osobní hygiena je velice důležitá a to zejména, pokud přijde návštěva z venku. Novorozenci nemají ještě dostatečně silný imunitní systém, takže čistota rukou je základ[1]. Vhodným řešením pro hygienickou čistotu rukou je Dettol bezdotykový dávkovač mýdla.

Lpěte na tom, aby měli lidé vždy čisté ruce, pokud přichází do přímého kontaktu s vašim děťátkem. Věřte tomu, že nebudete první ani poslední maminka, která má takovou starost.

 

Doufáme, že těchto pár tipů pro vás bude užitečných. Hlavně si pamatujte, že se nemusíte vůbec z takovýchto návštěv stresovat, protože jde hlavně o radostnou událost a shledání se s novým človíčkem, který přišel na svět.

 

 

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.[1] http://www.babycentre.co.uk/l25010361/handling-visitors-with-a-newborn-photos