Breadcrumbs

Přinesení dítěte domů

Váš průvodce zdravou dětskou hygienou

Přinesení dítěte domů je neuvěřitelně vzrušující doba. Je to také čas, kdy se jako rodiče budete cítit trochu nervózní z obrovské zodpovědnosti starat se o váš malý uzlíček radosti, vše na vlastní pěst.

Protože je nováčkem na světě, imunitní systém Vašeho dítěte není plně vyvinut. Dokud se plně nevyvine,potřebují veškerou pomoc, kterou mohou dostat k zahnání bakterií a nemocí. Tyto jednoduché hygienické tipy vám pomohou dát jim zdravý start, který potřebují.

Myjte si ruce

Bakterie cestují po celém domě na vašich rukou. Zní to jednoduše, ale mytí rukou mýdlem a vodou je jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit šíření choroboplodných zárodků a bakterií. Pokud mýdlo a voda není k dispozici, Dettol antibakteriální gel na ruce zničí 99,9% bakterií (testované: Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Enterococcus hirae).

Měli byste si umýt ruce:

  • Před kojením nebo při přípravě kojeneckého mléka
  • Před a po přípravě jídla
  • Po výměně plenky, nebo toaletě
  • Po čištění nebo dotýkání se něčeho špinavé (výkaly, moč, zvratky, sliny)
  • Pokud vaše ruce vypadají špinavé

Čisté povrchy před a po použití

Jako nové maminky, budete mít plné ruce práce, ale stanovením správné hygienické rutiny v domácnosti můžete pomoci ochránit celou rodinu od choroboplodných mikroorganismů. Plochy, kterých se pravidelně dotýkáte je třeba čistit a dezinfikovat. Ty by měly zahrnovat:

  • Kuchyňské povrchy před a po přípravě jídla
  • Přebalovací podložky a plenkové koše
  • Kliky po domě
  • Kohouty, splachovadla a záchodová prkénka
  • Světelné spínače a víka košů

Jakmile vaše dítě začne používat vysokou židličku (ano, brzy půjde do světa), je důležité, abyste jej udrželi hygienicky čisté. Dettol Antibakteriální ubrousky na povrchy zabijí 99,9% bakterií a virů, které mohou být přítomny (Escherichia coli, Enterococcus hirae, Staphylococcus aureus, Pseudemona aeruginosa, Salmonella enterica sb.enterice, Listeria monocytogenes, MRSA, Campylobacter jejuni; virus chřipky).

Zabraňte infekcím od návštěvníků

Zabraňte infekcím od návštěvníkůMůžete si být jisti, že v okamžiku, kdy jste doma, přátelé a rodina budou stát frontu, aby podravili vaše zdravé nové dítě. Nebojte se je požádat, aby si myli ruce před a poté, co chovají vaše dítě, a požádejte každého, kdo je nemocný, aby odložil návštěvu, dokud jim nebude lépe.

Imunizace vašeho dítěte

Imunizace - nebo očkování - je rychlý, bezpečný a velmi účinný způsob, jak chránit vaše dítě před infekčními nemocemi, jako je například tetanus, záškrt, černý kašel a obrna. Po očkování bude malé tělíčko vašeho dítěte schopno bojovat s nemocí, což je mnohem lepší.

Doporučený věk pro zahájení očkování vašeho dítěte je dva měsíce. Obraťte se na svého praktického lékaře, aby naplánoval očkovací schéma, takže vaše dítě dostane správné očkování v pravý čas.