Breadcrumbs

Jak připravit psa na příchod miminka

Pokud čekáte miminko a přejete si, aby vše probíhalo snadno a hladce, může být pes v domácnosti komplikací. Myslíme tím přijetí miminka pejskem a naopak. Máme pro vás dva základní kroky, jak svého psa připravit na příchod nového člena rodiny. Věříme, že pes a dítě v jedné domácnosti pro vás budou jen radostí a že si užijete spousty legrace. Na hygienu a čistotu vám bude stačit náš antibakteriální sprej na povrchy Dettol, nebo antibakteriální ubrousky, antibakteriální gel na ruce nebo tekuté mýdlo.

1. Krok - Povely

Důležité je mít správně vychovaného psa, který poslouchá alespoň základním povelům typu: neskákej, zůstaň, sedni, přestaň, atd. Než přinesete miminko domů, je dobré trénovat např. s panenkou v náručí. Aby se pes necítil odstrčený, až budete mít miminko doma, můžete ho naučit novým povelům, např. aby vám přinesl čistou plínu atd. Prostě aby váš pes byl i nadále součástí vaší rodiny.

2. Krok – Nové pachové stopy a předměty

Dobré je také připravit vašeho psa na nové pachy. Nemusíte rovnou zabíhat do extrémů, stačí třeba párkrát si namazat ruce dětským pleťovým krémem, aby si pes zvykal i na tyto nové pachy. Další pomůcky, které budete běžně používat, jsou čistící a dezinfekční ubrousky. Je dobré dát si třeba i dětskou postýlku vedle své, protože miminko nejspíše budete mít hned vedle sebe prvních pár měsíců, roků.

Zřejmě budete kupovat i nové dětské hračky, autosedačku atd. Nechte pejska, ať si je také očichá a prozkoumá. Nebude alespoň potom překvapený, až je budete denně používat.

Ještě předtím, než přinesete miminko domů, uspořádejte si i různá kamarádská setkání, aby si pejsek začal zvykat na nestálý režim. Myslíme tím, až se bude miminko v noci budit anebo přes den brečet.