Breadcrumbs

Kočka a dítě v jedné domácnosti

Dopředu nikdy nevíte, jak bude vaše kočka snášet nově narozené miminko ani jak bude na kočku miminko reagovat. Je potřeba nalézt vzájemnou rovnováhu, aby vše fungovalo tak, jak má. Pokud jste právě ve stavu očekávání prvního potomka, je jasné, že podobná situace může způsobit i stres. Máme pro vás malé rady a triky na co se zaměřit. Musíte umět dát prostor vašemu dítěti i domácímu mazlíčkovi.

1. Krok – Kočičí záchod

Především jej musíte dostat z dosahu dítěte. Vaše kočka bude možná trochu naštvaná, protože je už na něco zvyklá a vy jí to měníte. Pokud vám kočka naschvál bude chodit vyměšovat na minulé místo, kde měla kočičí toaletu, budete jí to muset znovu naučit. Snažte se kočičí záchod položit mimo dosah dětí a především batolat, protože ty vše rády zkoušejí a okusují vše, co se jim dostane do dosahu.

2. Krok – Připravte vaší kočku na změnu

Pro kočky je každá změna nepříjemná a stresující, takže veškeré změny dělejte postupně a nespěchejte na to. Obzvlášť pokud například budete měnit pokoj, kde bývá kočka nejvíce času, na dětský pokoj. V pokoji i v celém domě nezapomínejte na maximální čistotu, a to hlavně i poté, co budete mít malého doma a bude si hrát na zemi.

3. Krok – Pohodlí domova pro kočku

Poté co provedete základní změny, snažte se navodit příjemné pocity kočce v nové místnosti a věnujte jí dostatek času. Je potřeba, aby se kočka na novém místě cítila příjemně a aby byla spokojená s novým prostředím. Na novém místě se rozhodně nesmí cítit odstrčená.

O hygienickou čistotu a příjemné prostředí v domácnosti se postará náš antibakteriální sprej Dettol.