Breadcrumbs

Dítě a pes v domácnosti

Pro mnoho z nás jsou domácí mazlíčci jako naše děti. Určitě si pamatujete, když jste domů poprvé přinesli vaše malé štěňátko. Jak jste ho rozmazlovali, hýčkali atd. Co když se ale chystá konečně domů váš novorozenec. Zvířecí mazlíček by na vaše děťátko mohl docela žárlit, proto pro vás máme postup, jak tento přechod co nejlépe ustát, aby byli všichni spokojení a šťastní.

Pokud jde o propojení psa a dítěte, je potřeba, aby si pes dokázal spojit s malým dítětem příjemné asociace. Níže naleznete naše tipy. U dítěte to nebude problém, protože děti psy milují a jsou velice zvídavé.

1. Nechte, aby váš pes v klidu nového člena rodiny očichal. Ideálně, pokud budou oba v dobrém rozpoložení a v klidu. Dítě mějte v náručí, aby pes věděl, že dítě patří k vám.

2. Po krátkém očichání a skamarádění pohlaďte pejska a dejte mu nějaký pamlsek.

3. Zabraňte, aby ze začátku pes vaše děťátko olizoval, protože ještě nemá plně rozvinutý imunitní systém. Pro psa to může být takový uvítací rituál, většinou stačí jedno olíznutí. Stejně tak by vaše děťátko na psa nemělo sahat. Hrozí přenos škodlivých bakterií. Pokud už k tomu dojde, použijte ihned antibakteriální ubrousek.

4. Před každou manipulací s dítětem dbejte na hygienu svých rukou zejména, pokud jste byli venku, nebo jste uklízeli po pejskovi. Vhodné a rychlé řešení pro čisté ruce představuje Dettol antibakteriální gel na ruce, který odstraní až 99,9 % bakterií a je jemný k vaší pokožce.

5. Bedlivě sledujte hračky jak dítěte, tak i pejska. Malé děti veškeré hračky rády olizují a cumlají, hlavně když jim začnou růst zoubky. Pro tento případ máme jednoduché a snadné řešení, kterým je použití antibakteriálních ubrousků. Je to rychlé a efektivní. Stačí otřít hračku ubrouskem, opláchnout čistou vodou a usušit.

Věříme, že vaše dítě a pes budou mít mezi s sebou krásný a přátelský vztah. Užijí si spolu určitě spousty legrace a o hygienu a čistotu se postará Dettol.