Breadcrumbs

Pes a dítě v domácnosti – tipy na čistotu a hygienu

Vůbec nepochybujeme o tom, že si váš pes a dítě dokáží společně perfektně hrát. Je nám ale i jasné, že i vy si následně užijete, a to zejména při uklízení a čištění. S Dettol vám poradíme, jak si umět doma udržet čistotu, aby si vaše dítě mohlo doma bezpečně hrát a dovádět.

Místo kde pes dostává potravu

Důležité je určit jedno konkrétní místo, kde budete psovi dávat žrádlo. I pejsek umí udělat čurbes při stravování. Není to pouze výsada malých dětí a miminek. Protože ale máte nebo budete mít v domácnosti psa i malé dítě, musíte dávat obzvlášť pozor na hygienu. Malé děti jsou velice všímavé a zvídavé, takže jakékoliv nečistoty anebo zbytky granulí okamžitě zpozorují a pokračování asi tušíte.

Ovšem i psa nechte v klidu nažrat a až poté po něm případně ukliďte. Nedoporučujeme psa jakkoliv rozrušovat, otravovat, když dostane svoje žrádlo. Mohlo by hrozit riziko ohrožení nebo i útoku psa, protože si bude chránit svoje jídlo.

Hračky pro psa

Další potencionální hygienická rizika pro vaše dítě představují hračky od psa. Nedoporučuje se, aby si s nimi dítě hrálo, natož aby je olizovalo. Pes má hračky pro sebe a dítě taky. O případnou rychlou hygienu se postarají Dettol antibakteriální ubrousky na povrchy. I na další plastové a tvrdé hračky můžete tyto ubrousky použít. Poté je jen opláchněte a máte vystaráno. Ubrousky ničí až 99,9 % bakterií a jedná se o rychlé a efektivní řešení.

Udržujte váš domov čistý a s tím zároveň bude i šťastný. Protože vaše dítě i pes si budou moci spolu v klidu hrát a užívat si zábavu. O čistotu domova se efektivně postarají dezinfekční prostředky Dettol.