Breadcrumbs

Průvodce batolete mytím rukou

Pomůžeme batolatům naučit se mít čisté ruce a zůstat zdravými

Mytí rukou je jednoduchý, ale účinný způsob, který vám a vašemu dítěti může pomoci zůstat zdravými. Vytvoření zdravých návyků mytí rukou v dětství, je klíčem k pomoci nejen vašemu dítěti, ale i vaše širší rodina zůstane zdravá a zastaví se šíření škodlivých bakterií, které způsobují nemoci.

Tyto ručičky se mohou každý den dostat do různé špíny plné bakterií. Zkoumají a poznávají svět, ale z bakterií, které nasbírají, by mohlo vaše dítě, nebo ostatní členové vaší rodiny onemocnět. Naštěstí pravidelné mytí rukou může odstranit tyto zárodky což znamená, že nemusíte omezovat svou zábavu, pomáháte je udržet zdravé.

Když učíte děti, obzvláště ty malé, mýt si ruce, je důležité udělat to zábavnou formou a odměnit je, když to udělají správně.

Každému se líbí, když udělá něco dobře a děti nejsou výjimkou. Dejte jim spoustu chvály a povzbuzení, to se může zdát divné na první pohled, ale je to skvělý způsob, jak jim pomoci opakovat tento jednoduchý, ale účinný zvyk zůstat zdravý. Zvažte použití tabulky s nálepkami a sledujte pokaždé, když si umyjí ruce správně. Jakmile mají řadu prémiových samolepek můžete je dokonce speciálně odměnit, což jim pomůže tento zvyk dodržovat.

Tyto ručičky se mohou každý den dostat do různé špíny plné bakterií. Zkoumají a poznávají svět, ale z bakterií, které nasbírají, by mohlo vaše dítě, nebo ostatní členové vaší rodiny onemocnět. Naštěstí pravidelné mytí rukou může odstranit tyto zárodky což znamená, že nemusíte omezovat svou zábavu, pomáháte je udržet zdravé.

Můžete se poprvé cítit trochu rozpačití, ale je opravdu důležité položit zdravý základ mytí rukou, tak brzo, jak je to možné, aby nejen vaše děti, ale celá vaše rodina zůstala zdravá.

Je toho víc v mytí rukou, než že je rychle potřeme mýdlem, pokud chcete, aby vaše ruce byly zdravé a bez bakterií způsobujících nemoci, tak tady je váš definitivní průvodce pro zdravé ruce batolete.

Když si vaše batole potřebuje umýt ruce

Klíčové je, aby pochopily, že si musí mýt ruce:

 • Před každým jídlem
 • Po každém okamžiku, kdy navštívil toaletu nebo používat nočník.
 • Před zapojením do přípravy jídla

I když vaše dítě není talentovaný kuchař, pokud jste v kuchyni spolu a budete připravovat jídlo, ukažte jim, že si myjete ruce.

Samozřejmě, že pokud přijdou do styku se špínou plnou bakterií, v případě, že se dotýkají říznutí nebo odřeniny, nebo i když si hráli venku, je to vždy dobré, aby si zvykly na mytí rukou, protože, jak dobře víte , ty malé prsty mají ve zvyku dostat se do všeho!

Mytí rukou, 9 kroků ke zdravým rukám

Věděli jste, že pro důkladné umytí rukou, je třeba třít si ruce mýdlem a čistou tekoucí vodou po dobu nejméně 20 sekund, abyste je pořádně umyli? Naučte vaše dítě, aby si čas na to udělalo správně. Ať je to zábava, zazpívejte si hodně štěstí zdraví dvakrát, je to pravý čas, kdy musíte udělat důkladnou práci, můžete si dokonce zpíváte nahlas společně! Zobrazujte tvary rukama, které budete dělat, a přimějte je, aby vás kopírovaly. Dalo by se dokonce požádat vaše díte, aby vám ukázalo, jak si umýt ruce. Malý připomínka může být potřeba, ale je úžasné, jak rychle vám budou připomínat, abyste si umyli ruce!

Šťastné mytí rukou

 1. Namočte si ruce teplou, čistou tekoucí vodou
 2. Aplikujte malé množství mýdla
 3. Třete dlaně o sebe (mimo proud vody)
 4. Protřete i prsty a mezi prsty
 5. Protřete nehty proti dlaním
 6. Protřete i vnější strany rukou
 7. Opláchněte čistou tekoucí vodou
 8. Otřete ruce do papírového nebo čistého ručníku
 9. Pochvalte dítě, když to udělá dobře

Někdy to možná nebude jednoduché, výsledky se nedostaví hned, ale mějte na paměti, že učíte své dítě něco velmi důležitého pro život, což je udrží zdravými po celý jejich život.

Je smutné, že každý rok tisíce lidí, většinou dětí a dalších zranitelných skupin zejména v rozvojových zemích, umírají na nemoci, kterým by se dalo snadno zabránit jednoduchým mytím rukou, tak dejte vašim dětem zdravé návyky, protože by to mohlo udělat větší rozdíl než si myslíte.