Breadcrumbs

Trénink na nočník a hygiena

Tipy a hygiena pro úspěšný trénink na nočník

Naučte se rozpoznat příznaky, které říkají, že vaše dítě je připraveno pokročit k nácviku na nočník. Plus, zjistěte, jak jednoduché věci, jako hygiena rukou, stejně jako čištění a dezinfekce povrchů během tréninku na nočník mohou pomoci udržet vás a vaše dítě v bezpečí před choroboplodnými zárodky a bakteriemi.

Připraveni na trénink na nočník?

Můžete být připraveni, ale je vaše dítě? Všechny děti jsou jiné a některé budou psychicky a fyzicky připravené dříve než ostatní. Po pravdě řečeno, to opravdu nezáleží na tom, kdy je vaše dítě je připraveno, a rozhodně to není žádný stres, když začnou později, než ostatní děti.

 

Zde je pár znamení, která vám pomohou rozpoznat, kdy je vaše dítě připraveno na trénink na nočník:

 • Ptají se ostatních dětí na potřebu na záchod
 • Projevují rostoucí zájem o to, co děláte v koupelně
 • Mluví o potřebě čůrat a kakat
 • Dřepnou si na bobek a stáhnou kalhoty

 

Pokud je vaše dítě připraveno na přechod od plenek k nočník, pusťte se do toho. Není to tak hrozné, nebo stresující, jak někteří lidé říkají, ale budete muset dbát na hygienu, aby byla zachováno bezpečné a zdravé prostředí pro vaši rodinu, aby se zabránilo šíření choroboplodných zárodků a bakterií. To znamená ujistit se, že jejich nočník, koupelnové baterie, splachovadla záchodu, sedátko a prostory kolem nočníku a záchodové sedátko, jsou pravidelně čištěny a dezinfikovány.

Tipy pro trénink na nočník

Nějakou dobu bylo vaše dítě šťastné, když mohlo čůrat a kakat do plenek, bez přerušení hry a sledování televize. Nechtějí přestat se zábavou, když začne trénink na nočník, tak pro ně ten proces udělejte zábavným, když začínají.

Nechte své dítě vybrat barvu jejich nočníku - je pro něj!

 • Ozdobte jeho nočník, takže se cítí, že je pro ně speciální
 • Nechte je ať se k vám připojí na záchodě, a vysvětlete jim, co se děje
 • Udělejte ze splachování zábavu
 • Přidejte nějaké kouzlo s hygienou rukou s Dettol bezdotykovým systémem mýdla k mytí rukou
 • Dejte nějaké hračky a knihy do blízkosti jejich nočníku povzbuďte je, aby zůstali déle.
 • Ujistěte se, že se jedná o položky, které je možné čistit snadno, aby se zabránilo šíření bakterií
 • Chvalte své dítě, když čůrají a kakají do nočníku
 • Zaveďte kalhoty na trénink na nočník, aby si vaše batole mohlo tahat své vlastní kalhoty nahoru a dolů

 

Hygiena rukou a domov

Trénink na nočník se nestane přes noc. Každé dítě je jedinečné a pro některé to může být pomalejší cesta, než pro ostatní. Ať tak či onak, je to ideální čas učit vaše dítě základy hygieny rukou, poukazujte na to, čeho by se neměly dotýkat kolem WC a ukažte jim zvyk správného mytí rukou. Pro snadné mytí rukou použijte bezdotykový systém Dettol - zlikviduje 99% bakterií.

Stejně tak jako spoustu nácviku, trénink na nočník vyžaduje spoustu trpělivosti. Musíte svůj domov udržet hygienický disciplínou okamžitého čištění a dezinfikování prostor (včetně nočníku) abyste zabránili šíření bakterií a virů.