Breadcrumbs

Začátek školy, denní péče nebo školky

Tipy pro školní boj s bakteriemi

Jedna věc, které si všimnete, když vaše dítě jde, nebo se vrací do školy, školky , je, že se zdá, že si vede špatně - po celou dobu.

Ale nebojte se. Vracení se zpět do školy je vzrušující doba pro vaše dítě, jak se učí nové věci a setkává se s přáteli.Nevýhodou je, že nemoc způsobují bakterie a bakterie se mohou šířit velmi snadno v takovém prostředí - takže vaše dítě pravděpodobně chytí několik nemocí a infekcí, protože jejich imunitní systém se učí bránit.

Očkování (nebo vakcinace), chrání vaše dítě před chycením některých z nejzávažnějších infekčních onemocnění. Jakmile vaše dítě bylo očkováno na konkrétní chorobu jejich tělo bude bojovat efektivněji, pokud se dostanou k infekci. Promluvte si se svým zdravotnickým pracovníkem, aby vaše dítě mělo všechny doporučené očkování.

Mytí rukou

Zní to jako samozřejmost, ale mytí rukou mýdlem a vodou je jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit zárodkům a bakteriím v šíření. Naučte vaše děti, aby si myly ruce:

 • Před jídlem
 • Po toaletě
 • Po hře se zvířetem nebo domácím mazlíčkem
 • Po kašlání, kýchání nebo smrkání
 • Po dotyku něčeho špinavé (např okousané tužky, použitého kapesníku atd.)
 • Pokud vypadají špinavé

Když vaše dítě začne chodity do školy, školkuy nebo denní péči poprvé, ukažte svému dítěti, kde si mohou umýt ruce.

Používání kapesníků

Bakterie se mohou šířit vzduchem, když kašleme nebo kýcháme. Povzbuzujte své dítě použít kapesník, když kašlou, kýchají nebo mají rýmu, aby jej hodily do koše, a aby si pečlivě umyly ruce antibakteriálním mýdlem.

Pokud nemají kapesník, spíše než aby kašlaly do svých rukou, povzbuďte je ke kašli nebo kýchání do svého lokte nebo horní části paže, aby se zabránilo šíření bakterií.

Vezměte je ze školy pokud je to nutné

Pokud vašemu dítěti není dobře, aby se zúčastnilo skupinových aktivit, nebo má specifickou infekci, která vyžaduje, aby bylo odloučeno (např plané neštovice), měly by být daleko od školy. Nejlepší je jejich odloučení. Zastaví se tak přenos bakterií na jiné děti a dá vašemu dítěti čas, aby se zotavilo.

Zeptejte se ve škole, školce nebo denním stacionáři na radu ohledně doby odloučení.

První pomoc doma

Jak vaše dítě roste a začíná poznávat svět, buďte si jisti, že narazí na podivná škrábnutí nebo se odřeniny. Mějte lékárničku doma pro drobná říznutí a odřeniny, v ideálním případě s obsahem:

 • Náplasti a sterilních obvazů
 • Latexové (nebo ekvivalentní) rukavice
 • Dettol Antiseptický roztok
 • Bezpečnostní špendlíky a nůžky
 • Hypoalergenní náplasti a gáza

Jakékolv zranění ošetřete co nejdříve.

Umyjte si ruce Dettol Antibakteriálním tekutým mýdlem a očistěte postiženou oblast pečlivě s Dettol Wound Wash Spray. Po osušení, zakryjte sterilním obvazem nebo náplastí a umyjte si ruce znovu.

Je-li zranění vašeho dítěte vážné, nepokoušejte se ho ošetřit sami. Vytočte 112, a mluvte se zdravotnickým pracovníkem, nebo navštivte místní oddělení pohotovosti.