Přeskočit na hlavní obsah
noneLékárnička

Jak dezinfikovat rány

Jak se vyhnout riziku infekce a udržovat rány a odřeniny čisté

Péče o děti často zahrnuje také péči o rány a odřeniny. Pády, boule a modřiny jsou součástí každodenního a nejden dětského života. Rány a odřeniny se však nestávají jenom dětem na hřišti.

Dospělí mohou mít také malé nehody například při vaření nebo kutilství. Je důležité čistit a dezinfikovat rány a odřeniny, abyste předešli riziku infekce.

Jak dezinfikovat ránu

Chcete-li dezinfikovat ránu a chránit ji před infekcí, můžete na ani použít Dettol 0,2 % antiseptický sprej. Přípravek Dettol 0,2 % antiseptický sprej se používá k čištění čerstvých drobných ran a k likvidaci běžných bakterií, které infikují drobné rány. Tento přípravek není určen ke zlepšení hojení ran a ani se k němu nepoužívá.

Nesmí se používat na rozsáhlé a těžké rány a je určen pouze k příležitostnému, místnímu a krátkodobému používání. Smí se používat pouze jednou za 24 hodin.

Dettol 0,2% antiseptický sprej je lék k vnějšímu použití. Kožní podání. Obsahuje benzalconii chloridum. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Tip

Ujistěte se, že máte čisté ruce, když jdete ošetřovat jakoukoliv ránu, i když jde jenom o odřeninu. Důkladně je umyjte teplou vodou a mýdlem po dobu minimálně 20 sekund.

none

Jak dezinfikovat ránu, když jste na cestách

Je dobré mít s sebou malou lékárníčku když jste na cestách nebo daleko od domova. Co je třeba mít s sebou:

  • Antiseptický sprej nebo jiný přípravek na dezinfekci ran
  • Náplastě

Další užitečné informace o tom, jak chránit dům před škodlivými bakteriemi, najdete zde.

NAŠE ZNALOSTI