Breadcrumbs

Zpátky do školy – tipy pro správnou hygienu

Každý nový rok přináší mnoho očekávání, radostí, ale i starostí. Nenechte, aby vám nebo vaším dětem viry a bacily znepříjemnily začátek školy. Díky Dettolu vám to půjde dobře. Poradíme vám, na co si dávat pozor a jak infekcím předcházet.

1. Nechte se očkovat

Veřejné školy požadují u dětí, aby měly alespoň základní dětská očkování. Někde dokonce tato očkování požadují každý rok. Jedná se o tzv. povinné a pravidelné očkování dětí (např. proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, dětské obrně). Zjistěte si vždy aktuální informace, tohle se nikdy nevyplatí podceňovat.

2. Roční prohlídka u doktora

Minimálně alespoň jednou ročně byste měli se svým dítětem navštívit odborného pediatra. Pro zdraví vašeho dítěte je to velmi důležité.

3. Hygiena rukou

Nejčastějším způsobem, jak si děti mezi s sebou předávají viry a bakterie, je osobní kontakt. Jedná se hlavně o ruce a o společné sdílení školních pomůcek. Proto učte své děti, ať nepodceňují hygienu rukou nejen po návštěvě toalety anebo před obědem.

Pro správnou hygienu a čistotu rukou doporučujme používat Dettol bezdotykový dávkovač mýdla. Je to snadné a děti to bude bavit.

4. Naučte své děti správným hygienickým návykům

Učte své děti už od útlého věku, ať si zakrývají ústa, když kýchají nebo kašlou. Naučte je také správně si mýt ruce. Vhodným prostředkem pro čisté ruce je Dettol tekuté mýdlo.

5. Zůstaňte zdraví

Vyvážená strava a dostatek spánku dokáže se zdravím vaším i vašeho dítěte doslova zázraky. Imunitní systém bude odolný proti různým infekcím a vaše dítě si bude moci užít dětství naplno a se všemi dobrodružstvími.

Dbejte na zdraví celé své rodiny a nenechte bakterie a viry, aby vám zkazily náladu a rodinnou pohodu. Každé dítě se přeci těší do školy za kamarády, zejména po velkých prázdninách.  

 

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.